Dünyanın en değerli varlıkları olan çocuklarımızın dört gözle bekledikleri şeydir okula başlamak. Çocuklar, ağabeyleri, ablaları, komşuları veya akrabalarından birilerini okula giderken görür. Ve çocuk bir an önce okula başlamak için can atar. 4 yaşından itibaren, arkadaş kültürünü gören miniklerimiz, bu yaşta başlar anne ve babasına okula gitme isteğini dışarı vurması. Evde sıkılan çocuk, bir an önce kendini arkadaşlarının arasına atmalı ve çocuk güzel dostluklar edinmelidir. Ve bu hayatında ilk kez olacağı için de ayrı bir heyecanı vardır. Yıllardır evdedir, tek aktivitesi ailesinin aldığı oyuncaklardır. Şanslı ise, bir ablası ve bir ağabeyi vardır. Ve okuldan onların gelmesi bekler. Ki çok güzel oyunlar oynayabilsin. Bu makalemizde, en ucuz okul çantaları modellerini ve en iyi okul çantası markalarını sizlerle paylaşmağız. Bunun yanında okul çanta çeşitlerini sizlere tanıtacağız. Okul çantası alırken ve seçerken dikkat edilmesi gerekenleri anlatacağız. Ve okul çantalarında olması gerekenlerin altını çizeceğiz.

Çocukların en çok imrendiği şeylerden biri de kuşkusuz okul çantalarıdır. Ağabeylerinde, ablalarında, komşularının ya da akrabalarının çocuklarında gördüğü rengarenk eşyalardır. Hepimizin başına gelmiştir. Okuldan gelen büyük kardeşlerimizin çantasını hep merak ederdik. İçini karıştırmak, güzel defterleri, kitapları, rengarenk kalemleri… Mis gibi kokan silgileri almak için can atardık. Büyüklerimiz ise buna izin vermezse çok üzülür, annemize babamıza şikâyet ederdik. Yine de izin vermezlerse şu an yanlış görsek de gizlice içini açar ve karıştırırdık. Eski zaman okul çantalarını hemen hepimizin hatırlar. Şimdiki gibi Modern okul çantaların olmadığı zamanlarda… Hepimizin içine kitap defter koymaya kıyamadığı çantalar, Nostaljik okul çantaları vardı. Bir taneydi belki ama, şimdi çantalardan daha değerliydi.

Ucuz Okul Çantası Modelleri

Global Promosyon olarak, promosyon sektöründeki tecrübemizi, çanta sektörüne de taşımaya karar verdik. Uzun yıllar Türkiye’nin en büyük ve kurumsal firmalarına müşteri memnuniyet odaklı hizmetler verdik. Şimdi de çanta üretim ve satışı için de vermeye karar verdik. Bu nedenle, en kaliteli ürünleri, en uygun fiyata siz değerli müşterilerimize ulaştırıyoruz. Promosyon sektöründe olduğu gibi, çanta sektöründe de oldukça geniş bir ürün yelpazesiyle karşınıza çıkıyoruz. İşte sizler için ürettiğimiz en uygun okul çantası çeşitleri:
  • Anaokulu Çantası:

Okula yeni başlayan miniklerimizin en çok merak ettikleri okul eşyası okul çantasıdır. Okula gitmek istemeyen çocukları bile ikna etmek için ilk önce “Bir sürü arkadaşın olacak” cümlesini söyleriz. Ardından da “Çok güzel çanta alacağız sana” deriz. Miniklerimiz de sevdikleri çizgi film karakterlerinin olduğu çantalarına bayılırlar. Televizyonlarda şimdiye kadar gördükleri hayal kahramanlarının resimlerini sırtlarında taşımak… Onlar için büyük heyecan verici bir şeydir.
  • 1.Sınıf ya da İlk Okul Çantası:

Anaokulu çantalarıyla hemen hemen aynı özellikte çantalardır. Bu tür çantalarda da çizgi film kahramanları bulunur. Çantalarda küçük eşya gözleri de vardır. Ayrı bir kalemlik taşımak istemeyen yavrularımız küçük eşyalarını burada taşır. Yani; kalem, silgi, boya kalemi gibi aksesuarlarını buralara yerleştirir. Çantanın kenarında bir ya da iki adet su kabı taşıma filesi yer alır. Genelde yanında beslenme çantaları da bulunur. Bu ürünlere de Beslenme çantaları kategorisinden ulaşabilirsiniz.
  • Orta Okul Çantası:

Daha yetişkin öğrencilerin kullandığı çantalardır. Bunlarda genelde çizgi film karakterleri olmaz. Renkler daha sabittir. Belki bir spor takımının logosu, bir mekânın resmi işlenmiştir. Onun dışında miniklerin kullandığı çantalar gibi canlı değillerdir. Daha fazla eşya konulacağından, göz sayısı daha fazladır. Hem çantanın içinde hem de çantanın dışında, oldukça fazla sayıda bölme bulunur.

En iyi okul çantası markaları nelerdir?

Global Promosyon olarak her üründe olduğu gibi, okul çantalarında da sizler için en kaliteli ürünleri üretiyoruz. Orijinal okul çantalarının üretimi, tamamen yurt içinde yapılmaktadır. Ve milli sermaye olarak ülkemize kattığımız değerin gururunu yaşamaktayız. Satış sonrası hizmetlerimiz de son derece müşteri odakladır. Ürünü sattıktan sonra sizleri yine destekliyoruz. Herhangi bir soru ya da sorunda yardımcı olmaktan geri durmuyoruz.

Okul çantası alırken ve seçerken nelere dikkat edilmeli?

Okul çantası alırken öncelikle çantanın kumaş ya da plastik kalitesine dikkat edilmelidir. Çocuklarımız bizlerin en değerli varlıkları. Onların kılına zarar gelmesini istemeyiz. Geçtiğimiz yıllarda gündeme yansıyan ve bizleri tedirgin eden haberler vardı. Birtakım ülkelerden getirilen oyuncaklarda plastiklerin kanserojen etki yaptığı ortaya çıkmıştı. Maliyeti düşürmek için birçok üründe kalitesiz ham maddeler kullanıldığı bir gerçek. Biz promsyoncantalari.com olarak, çocuklarımızın sağlığı konusunda son derece hassassız. Bu nedenle kullandığımız kumaş ve plastiğe oldukça dikkat etmekteyiz. Diğer bir konu, çantaların askılıklarının dar olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunlar, çivi özelliğinde olduğu gibi, dar olduğu sürece omuzlara oldukça yüksek baskı yapacaktır. Bu da çocuklarımızın sırtında sağlık sorunları oluşturacaktır. Bunun yanında, aldığınız çantanın, çocuğunuzun ihtiyacını karşılayacak düzeyde göz içermesine dikkat etmelisiniz. Örneğin, orta okul öğrencisi, farklı eşyaları çantasında taşıyacağı için, bunları kategorize etmek isteyecektir. Siz, göz konusunda sınırlı bir alana sahip ilk okul çantası alırsanız… Bu hem görünüş olarak hem de eşya gözü olarak çocuğunuzu tatmin etmeyecektir. Ancak hangi yaşta olursa olsun, çantanın ağırlığı, çocuğun ağırlığının yüzde 10’un geçmemelidir. Aksi takdirde çocuklarımızın sağlığını olumsuz etkisi olacaktır.

Ilkokul çantasında neler olmalı?

İlk okul, okula hasret olan miniklerimizin ilk heyecan yeridir. Bir çantaya sahip olmak da, bu heyecanın en büyük parçalarından biridir. Dolasıyla, ilk okul çantası alırken, çocuğunuzun kararını göz önünde bulundurmayı ihmal etmemelisiniz. Bu çanta, onların, o gün için en değerli varlıkları, eşyası olacaktır. Bu çanta, onların heves ve mutluluklarını yansıtacaktır. Bir an olsun yanından ayırmadıkları oyuncakları olacaktır. Çocuğunuzun ilk okul çantasına olması gerekenler şunlardır. Yiyecek içecek, kalemlik, kitap, defter, ıslak veya kuru mendil, masaüstüne serilecek bez ve diğer hijyen ürünler. Gerekiyorsa, iç çamaşırı, yedek kıyafetler.

Ortaokul çantası nasıl olmalı?

Çocukluktan çıkıp yetişkinliğe doğru giden çocuklarımızın orta okul çantaları, onları fiziksel ve ruhsal yapısını çok iyi yansıtmalıdır. Örneğin, ilk okul çağını bitirmiş ve artık bir olgun diyebileceğimiz bu arkadaşlarımıza… İlk okul çantasıyla okula göndermeyi teklif bile etmemeliyiz. Bu yaşta da onların düşüncelerine saygı duymalı ve çantayı onların seçmesine izin vermeliyiz. Çizgi film karakteriyle süslü bir ilk okul çantasıyla okula gönderilen bir delikanlı, ya da hanım efendi… Arkadaşlarının alaylarına maruz kalabilir, özellikle ergenlik çağına da denk gelen bu dönemde… Onların psikolojisinde derin yaralara sebep olabilir. Öte yandan, orta okul çantaları, fiziksel ve işlevsel olarak da İlk okul çantalarından farklı olmalıdır. İlk okul çantalarına, 1 veya en fazla 2 göz yeterken, orta okul çantaları çok gözlü olmalıdır.

Okul çantası kaç cm olmalı?

Aslında bununla ilgili bir tam bir ölçü vermek doğru olmaz. Bunun yerine, alacağınız çantanın çocuğunuzun boyuna uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Zira çantanın boyundan ziyade, çantanın ağırlığı önemlidir. Çantanın içine koyacağınız eşyalar zaten oldukça ağır olacaktır. Bunun yanında, bol aksesuarlı bir çanta seçtiniz. Bu aksesuarların da çantaya ağırlık yapacağını unutmalısınız. Çocuğunuzun bel hizasının yaklaşık 5 santimetre yukarısına gelecek bir çanta seçmelisiniz. Aksi takdirde aşağıda kalan çanta, çocuğunuzun belini rahatsız edecektir. Geniş ve pedlerle desteklenmiş bir askılık modeli tercih etmelisiniz. Bu pedler ağırlığı emecektir ve sırta daha az ağırlık verecektir. Ve kesinlikle, bu askılıkların çok sıkı ya da çok gevşek olmasının önüne geçmelisiniz. Son yıllarda daha çok tercih edilen tekerlekli ya da çekçekli okul çantalarından da çocuğunuz için edinebilirsiniz.

Okul Çantaları Nasıl Kullanılır?

Yukarıda da söylediğimiz gibi, öncelikle okul çantalarını çocuklarımızın sırtına yüklerken… Onların ne kadarlık bir yükü olduğunu bilerek bunu yapmalısınız. Yani, çocuğumuzun ağırlığının sadece yüzde 10’u kadar bir ağırlığı miniklerimize yüklemelisiniz. Mecbur değilseniz, bunu daha da aşağı çekmelisiniz. Eğer fazla kitap veya defter götürmesi gerekiyorsa, bunu çocuğun değil, sizin yüklenmeniz gerekir. Öte yandan alacağınız çanta, çocuğunuzun bel mesafesinden yaklaşık 5 cm yukarısına gelecek şekilde olmalıdır. Askılıklarını çok doğru ayarlamalısınız. Söz gelimi, askılıkları çok sıkmanız durumunda çocuğunuzun kolları askılıklar tarafından baskıya maruz kalacaktır. Ve kan dolaşımını etkileyecektir. Eğer az sıkarsanız da, çanta geriye doğru baskı yapacak ve çocuğunuzda sırt ve bel ağrılarına sebep olacaktır.

Okul Çantalarının Özellikleri Nelerdir?

Okul çantalarının özellikleri, onu kullanacak çocuğun yaşına ve gittiği okula göre değişmektedir. Ana okulu ve ilk okul öğrencilerinin kullandığı çantalar, daha renkli olmaktadır. Kız çocuklarımız için pembe, kırmızı ve buna yakın tondaki çantalar uygundur. Erkek çocuklarımız ise, daha çok mavi, turkuaz ve siyah renk çantaları öneriyoruz. Bu çantalar, çantaya konulacak ürün çeşitliliği az olduğu için genelde 2 gözlü olmaktadır. Askılıkları daha dar olmakla birlikte, boyutları da çok büyük değildir. Orta okul ve lise çantaları ise, gençliğe adım atan çocuklarınızı daha olgun gösterecek şekilde ve renkte olmalıdır. Bu yaştaki kız çocuklarımız daha çok kırmızı rengi tercih ederken… Erkek çocuklarımız ise, siyah renk çantayı beğenmekte ve kullanmaktadır. Geniş ve pedlerle desteklenmiş askılıkları sayesinde, daha ağır yükleri, daha sağlıklı ve yormadan taşınmasını sağlar.
En çok satılan promosyon çantalarından olan Okul Çantaları, piyasada çokça bulunmaktadır. Dolayısıyla, paranızın karşılığını alamadığınız kalitesiz ürünlerle karşılaşabilirsiniz. Biz Global Promosyon olarak sizlere en kaliteli ürünleri, en uygun fiyata ayağınıza getiriyoruz. Yüksek adetli veya toplu alımlarda ekstra indirimler yapmaktayız. Hemen bizlere Web sitemiz üzerinden ulaşın.

Okul Çantası Nasıl Hazırlanır?

Okul çantası hazırlarken en dikkat edilmesi gereken şey zamandır. Yani çanta daha geniş zamanda, akşamdan hazırlanmakladır. Böylelikle, okula yetişmesi gereken çocuğun, bir de çanta hazırlama süreciyle vakit kaybedilmez. Çanta hazırlamadan önce, ders programına bakılmalıdır. Olmayan derslerin kitap, defter ve materyalleri çantaya konulmamalıdır. İhtiyaç olmayan derslerin eşyaları taşıtılarak çocuğa yük yapılmamalıdır. Kolaylık olması açısından çantanın tamamen boşaltılıp yeniden düzenlenmesi önemlidir. Öte yandan, hangi ürünün nereye konulacağı da özenle seçilmelidir. Çanta birkaç gözlü ise, kitaplar ayrı göze, defterler ayrı göze konulmalıdır. Ayrı bir kalemlik tercih edilmiyorsa, kalemler de çantanın kalemlik gözüne yerleştirilmelidir. Eğer harici bir kalemliğimiz varsa, onu da çantanın kendi kalemlik kısmına yerleştirmeliyiz. Boyutu büyük kitap ve defterler, çantayı sırtımıza yerleştirdiğimizde, sırtımıza temas eden tarafta olmalıdır. Küçük eşyaların burada olması, belimize zarar vermesine sebep olabilecektir. Boya kalemleri, cetvel, pergel gibi diğer küçük eşyalar da küçük eşya gözüne yerleştirilmelidir. Kişisel temizlik için yanlarında götürdükleri malzemeler de ayrı bir alanda bulunmalıdır. Hele hele yiyecek veya içeceğin yanında kesinlikle bulunmamalıdır.

Okul Çantası Nasıl Temizlenir, Yıkanır?

Çantaların kalın kumaşları nedeniyle bazen elde yıkamak zor olabilir. Ya da çantanın şeklini veya yapısına zarar verebilir. Eğer çantanızın etiketinde, “makinede yıkanabilir” ibaresi var ise, yüksek ısıda olmayacak şekilde makineye atabilirsiniz. Eğer makineye uygun değilse, çok ıslatılmamış, nemli bir bezle çantanızı temizleyebilirsiniz. Çocuklarımız bazen yapıyor… Örneğin çantamızda mürekkep gibi çıkmayacak lekeler oluşabiliyor. Islatarak, ya da makineye atarak bu lekelerin çıkması çok zordur. Bunun için öncelikli tercihiniz, kuvvetli leke çıkarıcılar olmalıdır. Ancak bunu yaparken de çantaya zarar vermesinin önüne geçmelisiniz. Hiçbirini de yapamıyorsanız, kuru temizleme ile bu zorlu lekenin çıkarılmasını deneyebilirsiniz.

Teslimat ve Kargo

Okul çantalarımızda, en az sipariş adedi, 1000 adettir. Daha fazla miktardaki siparişleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yüksek alımlarda adet fiyatı değişecektir. Kişiye özel üretilen ürünlerimiz, son onayı müşteriden alınarak üretime girer ve bu nedenle iade bulunmamaktadır. Üretim sonrası anlaşmalı kargolarımız ya da müşterilerimizin anlaşmalı olduğu kargolar ile yollanır. Kargolarımız sağlam ve korunaklı bir şekilde gönderilir. Patlak, ezik veya defolu koliler… Teslimat sırasında kargo şirketinin yetkilileri nezaretinde açılmalıdır. Herhangi bir hasar var ise, o anda tutanak tutulmalıdır.

45 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Show sidebar

Anaokulu Beslenme Çantası – 10409

Anaokulu Çantası, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.

Anaokulu Beslenme Çantası – 10410

Anaokulu Çantası, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.

Anaokulu Çantası – 10401

Sırt Çantası  iş, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.

Anaokulu Çantası – 10402

Anaokulu Çantası, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.

Anaokulu Çantası – 10403

Anaokulu Çantası, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.

Anaokulu Çantası – 10404

Anaokulu Çantası, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.

Anaokulu Çantası – 10405

Anaokulu Çantası, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.

Anaokulu Çantası – 10406

Anaokulu Çantası, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.

Anaokulu Çantası – 10407

Anaokulu Çantası, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.

Anaokulu Çantası – 10408

Anaokulu Çantası, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.

Promosyon Okul Çantası – 10501

Sırt Çantası  iş, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.

Promosyon Okul Çantası – 10502

Sırt Çantası  iş, Okul ve Günlük hayatınızda gerekli eşyaları taşımak amacı ile oluşturulan geniş, hacimli ve dayanıklı çantalardır. Bu kategorideki çantaların fiyatları büyüklük, kullanılan malzeme, baskı yada nakış ve cep sayılarına göre belirlenmektedir.